Акупунктура
Врач иглотерапевт Алексей Радченко
Гомеопатия
Врач гомеопат Светлана Лапутько
Геронтопсихиатрия
Здоровое питание
Врач Игорь Шелегов
Психотерапия
Врач психотерапевт Александр Мошкин
АнтиТабак
Проколоть уши
  Центр здоровья ROS Специалисты центра Цены на услуги Где находится ROS   lv ru en  
ДиагностикаЛечениеBEMER-терапия


ROS ROS
реклама на сайте                            


     Акупунктура | Гомеопатия | Психотерапия | Здоровое питание

 

Акупунктура

 

Гомеопатия

 
 

Акупунктура или иглотерапия – это, наверное, самый древний способ лечения различных заболеваний, дошедший до наших дней без изменения. Акупунктурная терапия не только избавляет человека от существующих патологий, но и способствует повышению общей работоспособности организма, укреплению иммунитета. Прием пациентов ведет врач иглотерапевт Алексей Радченко.

 

С. Ганеманн в гомеопатии ввел важнейшую идею в отличие от традиционной медицины, строгий индивидуальный подход к каждому случаю. Нет болезни, есть только больной человек, поэтому лечение должно быть индивидуальным. Эффективность гомеопатии. Консультирует и назначает лечение врач, классический гомеопат Светлана Лапутько.

 
 подробнее об акупунктуре подробнее о гомеопатии 
 

Здоровое питание

 

Психотерапия

 
 

Уникальная методика определения полезных и не желательных продуктов. Такой список особенно важно знать для лиц с избыточным весом. Определение витаминного и микроэлементного состава организма. Доктор Игорь Шелегов - авторская программа правильного питания.

 

Психотерапия - особый вид взаимодействия между пациентом и доктором, при котором оказывается профессиональная помощь  психологическими средствами при решении проблем и затруднений психологического характера. Сертифицированный психотерапевт Александр Мошкин.

 
 подробнее о программе подробнее о психотерапии 

    Medicīnas jaunumi.
 
 

Jauniešiem trūkst zināšanu par smēķēšanas kaitīgumu

 
 

04/09/2019

Tas, cik plaši izplatās smēķēšana kā pieaugušo, tā jauniešu vidū, atkarīgs no virknes faktoru.

Veselības ministrijas (VM) īstenotais pētījums liecina, ka viens no iemesliem, kāpēc jaunieši turpina smēķēt, ir zināšanu un izpratnes trūkums par tabakas izstrādājumu un elektronisko smēķēšanas ierīču kaitīgumu. Taču to jauniešu vidū, kas jau ir smēķētāji, daudzi apsver kaitīgo ieradumu atmest. Veselības ministrija pētījumu īstenojusi 2019. gada sākumā laika posmā no 20. februāra līdz 31. maijam Latvijas skolās visos Latvijas reģionos.

Aptaujāti 1978 jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem, no kuriem 90 procenti respondentu ir nepilngadīgie. Pētījums veikts, lai noskaidrotu skolēnu zināšanas par smēķēšanas un alkohola lietošanas kaitīgumu, kā arī, lai noskaidrotu jauniešu paradumus atkarību izraisošo vielu lietošanā.

Gandrīz divas trešdaļas jeb 63 procenti aptaujāto skolēnu neuzskata, ka atkarība var izveidoties pēc vienas cigaretes izsmēķēšanas, turklāt jauniešiem trūkst zināšanu par to, kādu iespaidu uz veselību atstāj elektroniskās smēķēšanas ierīces. 37 procenti aptaujāto nikotīnu saturošu e-cigareti uzskata par ļoti kaitīgu, savukārt elektronisko smēķēšanas ierīci, kas nesatur nikotīnu, teju puse (47 procenti) uzskata vien par nedaudz kaitīgu.

Mīts par e-cigaretes nekaitīgumu
Kā norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) narkoloģe Maija Jēkabsone, šāds uzskats ir maldīgs: "Elektroniskās smēķēšanas ierīces – gan ar, gan bez nikotīna tajās – ir kaitīgas veselībai. Lai arī vēl nav datu par to ietekmi ilgtermiņā, līdz šim veiktajos pētījumos jau tagad redzams, ka šo ierīču tvaikā esošās sastāvdaļas var izraisīt dažāda veida saslimšanas.

Pierādīts, ka kaitīgi ir arī nikotīnu nesaturošie elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumi. Ir zināms, ka elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumam ir pievienotas vielas, ko parasti plaši izmanto pārtikas ražošanā un uzskata par drošām pārtikas piedevām, taču šo pašu vielu izmantošana šo ierīču sastāvā nav droša, jo tās nav paredzētas inhalācijai.

Tāpat pētījumi parāda to, ka nikotīns var būt arī tajos elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumos, kuru sastāvā nikotīns nav norādīts." Tāpat pētījumā noskaidrots, ka elektroniskās smēķēšanas ierīces jauniešu vidū ir populārākas nekā tabakas izstrādājumu lietošana – pēdējā mēneša laikā 15 procenti skolēnu šādas ierīces lietojuši vienu vai divas reizes. Vienlaikus tabakas izstrādājumus šādā apjomā lietojis vien katrs desmitais (10 procenti) jaunietis.

"Šāda tendence ir satraucoša, jo liek secināt, ka jaunieši elektroniskās smēķēšanas ierīces visdrīzāk izvēlas tāpēc, ka maldīgi uzskata tās par mazāk kaitīgām – īpaši, ja to šķidrums nesatur nikotīnu. Turklāt ražotāji turpina piedāvāt arvien jaunas ierīces ar mūsdienīgu un piesaistošu dizainu, padarot to lietošanu daudzu patērētāju acīs par stilīgu nodarbi.

Vilinoši šķiet arī šķidrumu aromāti, piemēram, banānu, ķiršu vai vaniļas smarža, kas jauniešiem liek domāt, ka smēķēšana ir mazāk kaitīga un palīdz to noslēpt no vecākiem," par elektronisko smēķēšanas ierīču popularitātes iemesliem jauniešu vidū spriež BKUS narkoloģe.

Smēķēt pamudina draugi
Tikpat satraucošu tendenci var novērot attiecībā uz jauniešu motivāciju smēķēt, jo tieši vēlme iederēties un citu vienaudžu pamudinājums ir galvenie iemesli, kāpēc jaunieši sāk smēķēt. Lai arī būtisks vairākums (65 procenti) aptaujāto jauniešu atzīst, ka pēdējā mēneša laikā nav smēķējuši, pētījuma dati liecina, ka vienaudžu vidū smēķēšana ir izplatīta – teju ceturtdaļa jauniešu (24 procenti) uzturas vidē, kurā vismaz puse draugu smēķē regulāri.

Arī narkoloģe Maija Jēkabsone apstiprina, ka draugi, kas smēķē, var ietekmēt jaunieša lēmumu izmēģināt cigaretes: "Draugu rīcība un kompānija, kurā uzturas jaunietis, lielā mērā nosaka viņa izvēles un prioritātes. Ja draugi smēķē un jaunietis vēlas iederēties kompānijā, neatrodot sevī spēku pateikt nē, arī viņš, visticamāk, smēķēs."

Atkarību izraisošo vielu lietošana ir sevišķi izplatīta to jauniešu vidū, kuri ir tuvu pilngadībai, vecumā no 16 līdz 18 gadiem, savukārt mazāk raksturīga gados jaunākajiem respondentiem, vecumā no 14 līdz 16 gadiem. Tas vedina domāt, ka, tuvojoties pilngadībai, jaunieši aizvien vairāk vēlas izmēģināt lietas, kas atļautas tikai pieaugušajiem.

Piemēram, smēķēšanu vai alkoholu. Gandrīz puse vēlas atmest smēķēšanu Veiktajā pētījumā novērojama arī kāda pozitīva tendence, proti, 43 procenti respondentu ir norādījuši, ka vēlas ierobežot vai atmest smēķēšanu. Ikviens interesents palīdzību smēķēšanas atmešanai var meklēt vairākos veidos.

Viena no vietām, kur meklēt izglītojošu informāciju, ir Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapa. Tajā apkopotas vietas, kur var saņemt valsts apmaksātu narkoloģisko palīdzību. SPKC piedāvā arī iespēju konsultācijas saņemt telefoniski. Konsultatīvā tālruņa numurs ir 67037333.

 
   
 

LETA

 
 
 
 
 

диета    Формула Бенедикта    головная боль    Восточная медицина    гипертония    невритах и невралгиях    болевых синдромах    мигренях    прививки    постинсультной гемиплегии    неврозах    Александр Мошкин    детские заболевания    бессоннице    Алексей Радченко    для регуляции обменных нарушений    поведение детей    табакокурении    Светлана Лапутько    Акупунктура    страхи Иглоукалывание    иглоукалывание    лечебный массаж    межпозвоночная грыжа    область спины    остеохондроз    расслабление мышц    поможет акупунктура    от грыжи межпозвоночного диска   Игорь Шелегов    Александр Мошкин    неврозы    мигрень    радикулита    Алексей Радченко    Светлана Лапутько    Акупунктура    головная боль    ишиаса    иглоукалывание    прокалывание ушей    лечение инсульта    Прокалывание ушей    нарушение сна    хроническое заболевание    Акупунктура    иглоукалывание    поможет акупунктура    насколько акупунктура   полезные продукты   Игорь Шелегов   диета    менструальный цикл    Йог    Формула Бенедикта    похудеть    Восточная медицина    Александр Мошкин    нормализация обмена веществ    невритах и невралгиях    Алексей Радченко    Светлана Лапутько    болевых синдромах    мигренях    снижение веса    диета    постинсультной гемиплегии    неврозах    бессоннице    для регуляции обменных нарушений   

Все права защищены. © ООО 'ROS', 2008
PULS.LV Professional statistical system       Europuls.eu - Catalog of the European Internet resources      Яндекс.Метрика Auraj studio карта сайта